Dąbrowa Górnicza znów sfinansuje patrole

26 maja na ulice Dąbrowy Górniczej wyruszą dodatkowe patrole policji, finansowe z budżetu miasta. Funkcjonariusze, do 17 września, będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców m.in. nad Pogoriami i na Zielonej.

Podczas majowej sesji Rady Miejskiej, radni zdecydowali o przekazaniu na ten cel 60 tys. zł. Dzięki temu dodatkowi policjanci w dwuosobowych patrolach kierowani będą m.in. w rejon Pogorii, parku Zielona, Strzemieszyc i Ząbkowic. Mundurowi, przy wsparciu miasta, w okresie letnim częściej pojawiają się tam od kilku lat.

Oprócz dodatkowych patroli, z kasy miejskiej finansowane są m.in. etaty 10 dzielnicowych, zakupiono radary, nowe radiowozy i paliwo do nich. Z pomocą środków samorządowych rozbudowywana jest komenda. W ramach przedsięwzięcia, trzykondygnacyjne lewe skrzydło „urosło” o jedno piętro. Wzdłuż ul. Granicznej zbudowany został nowy, 5-cio kondygnacyjny segment. Tym sposobem kubatura obiektu wzrosła z nieco ponad 11 do prawie 23 tys. m3. Modernizację przechodzą również pomieszczania wykorzystywane przez stróżów prawa.

Rozbudowa siedziby dąbrowskiej policji jest częścią programu standaryzacji komend i komisariatów policji, prowadzonego przez Komendę Główną Policji. Ma on poprawić warunki pracy funkcjonariuszy, polepszyć jakość przyjmowania i obsługi mieszkańców, a także ujednolicić wizerunek policyjnych placówek. Koszt inwestycji opiewa na ponad 17,8 mln zł. Miasto dołożyło się do niej kwotą 750 tys. zł. Efekt prac ma być widoczny w tym roku.

www.dabrowa-gornicza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *